PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Kaprun

Kaprun - turistické informace

Kaprun je obec s asi 3000 obyvateli v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Spolu s městem Zell am See je známý jako rekreační destinace Zell am See - Kaprun. Kaprun leží v nadmořské výšce 786 m, na úpatí Vysokých Taur v oblasti horské skupiny Glocknergruppe. Části oblasti obce Kaprun leží v Národním parku Vysoké Taury. První písemně doložená zmínka o Kaprunu pochází z roku 931 s keltským jménem Chataprunnin v Codexu Odalberti.

K pozoruhodnostem v Kaprunu a jeho okolí patří hrad Kaprun z 12. století, Sigmund-Thun-Klamm (až 32 metrů hluboká soutěska), vodní elektrárna Kaprun v Kaprunském údolí nebo Gletscherbahnen Kaprun (několik lanovek z obce Kaprun vedoucích na horu Kitzsteinhorn - 3203 m).

V letním období nabízí Kaprun možnosti pro jízdu na horském nebo silničním kole, turistiku, golf nebo horolezectví. Přímo v Kaprunu se nachází Wellness komplex Tauern Spa Zell am See - Kaprun s rozlehlým vodním světem a saunami.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Kaprun - turistické informace. Web: www.offtrack.cz/cs